17
May
2015

Salon İçin Dekorasyon Önerileri

Salon evin en aktif geçen bir bölümü diyebiliriz. Gerek misafir ağırlamak için gerek hoş sohbetler eşliğinde muhabbet etmek için en ideal ortamlardan birisidir. Bu en rahat ve hoş ortamı yaratmak ise her zaman bizim elimizde. Evi ev yapan kurallardan ve kriterlerden biriside yapılan dekorasyondur.

salon dekoru

salon dekoru

Salon dekorasyonuna gelecek olursak salonumuz gözü yoracak renklerden ve şatafattan her zaman uzak olmalıdır. Netice de salonda zaman geçirecek ve odada rahat edecek bir konforu yakalamamız gerekir. Bu durum tamamen yatak odasındaki düzenle aynı olacak diye bir şey yok. Amaç sadece renk uyumunu yakalamak ve gözü yormayan aksesuar kullanmaktır. Koltukların rahatlığı da bir diğer kriterdir.

salon dekorasyonu

salon dekorasyonu

O nedenle koltuk veya mobilya grubu seçerken mutlaka süngerin sertliğine yumuşaklığına dikkat etmelisiniz.Onun dışında kırılacak yada gözü yoracak eşyalar bulunmamalı ve renkler daha mat ve birbirine yakın tonlarda olabilir. Pudra pembe, su yeşili, açık kahve, krem renkler her zaman boya seçiminde kullanılabilir. Bu renklerin bir ton koyusu olan mobilya takımızla da inanılmaz güzellikteki bir uyumu yakalayabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir