31
Tem
2016

İş Görüşmelerinde Rengârenk Olun

İş hayatında bir yerlere gelmek için, atılacak bazı psikolojik adımlar vardır. Öncelikli olarak iş görüşmelerinden bahsetmek gerekir. Burada her şeyden önce karşı tarafa güven vermeniz gerekir. Yapılacak olan işi bildiğinize, karşı tarafı ikna etmelisiniz. Sizlere güven duymalarını sağlamalısınız. Bu kavramları elde ettikten sonra, gerisi kolaylaşacaktır.

Kendinize Güvenin

Giyiminiz de önemli bu aşamada. Prezantabl bir görüntüyü ortaya koymanız gerekir. Tabir i caizse rengârenk olmalısınız. Kahkaha atmamalısınız belki ama yerinde edeceğiniz tebessüm, olumlu puanları toplamanıza yardımcı olacaktır. Her şeyden önce kendinize güvenin, bunu ukalalık boyutuna getirmemeye de mutlak suretle özen göstermeniz gerekir.

İş Görüşmelerinde Rengârenk Olun

İş Görüşmelerinde Rengârenk Olun

Giyim konusuna da biraz değinmekte fayda var. Canlı renkler, dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Canlı renklerle katılacağınız mülakat, sizleri istediğiniz noktaya götürmüş olacaktır. Dedik ya, her şey kişide bitiyor. O havayı ilk andan itibaren vermelisiniz. Aksi takdirde, sonuç ne yazık ki hüsran olacaktır. Kendinize güvenin, kararlı olun. Gerisi gelecektir. Çokbilmişlik değil, nokta atışlı biri olmanın hedefini koyun kendinize. Sonucu göreceksiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir