21
Eyl
2015

Yeni Doğan Bebek Özellikleri

İlk doğduğunda bebekler; yamuk bir kafa, şişkin gözler, basık bir burun, şiş cinsel organlar, deride krem peynir gibi bir madde ve alnında kırmızı benekler gibi belirtilere sahiptirler.

Bu durum tamamen normaldir. Zamanla bu özelliklerin değiştiğini görebilirsiniz. Gebelik döneminde anne karnındaki bebekler, annelerinin sesini duyduklarında, doğum sonrası anne sesine yönelirler.

bebek bakımı

bebek bakımı

Bu yüzden bebeğinizle konuşun ve ona şarkılar söyleyin. Bu yüzden ilk aylarda bebek bakımı oldukça önemlidir.

Yeni Doğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yeni doğan bebekler sıcaklık değişimlerini çok çabuk algılarlar ve hissederler. Bu yüzden ortam sıcaklığının sabit tutulması gerekir.
Bebek ağlamasının bazı nedenleri vardır.

Bunlardan bir tanesi, acıktığı zaman ağlamasıdır. Peki acıktığı nasıl anlaşılır? Bebekler doğdukları zaman, emme refleksi ile doğarlar. Anne memesi ile buluşunca, bu reflekslerini kullanırlar.

yeni doğan bebek özellikleri

yeni doğan bebek özellikleri

Bu yüzden bebeklerin günde bir kaç defa düzenli olarak beslenmeleri gereklidir. Ağladıkları zaman bebekler acıkmadılarsa, altlarının kontrol edilmesi gereklidir. Zaten kokudan kaka yaptığı anlaşılır.

Temel gereksinimleri karşılandığında bebekler, kendilerini mutlu hissederler ve dış dünyaya karşı uyum göstermeleri daha çabuk gerçekleşir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir