29
Nis
2018

Bacaklardaki Batıklardan Nasıl Kurtulunur? 

Başta ağda olmak üzere çeşitli tüy alma yöntemleri her ne kadar o anda tüylerin kökten alınmasına yardımcı olsa da daha sonrasında batık sorunu kendini gösterebilmektedir. Kadınların en büyük sorunlarından bir tanesi olan batıkların ortadan kaldırılması ise oldukça basit.

bacaklarda kıl dönmesi

bacaklarda kıl dönmesi

Evde Batıklardan Kurtulma

Kadınların batık sorunundan kurtulması adına öncelikli olarak bir süre boyunca başta ağda olmak üzere tüylerin kökünden alınmasını sağlayacak olan yöntemler kullanılmamalıdır. Bu aşamada jilet kullanılabilir. Pek çok kişi jilet ile kılları almanın kılları çoğaltacağını düşünüyorlar. Fakat aksine jilet ile alınacak olan tüyler ortadan kesildiği için sert çıkar, bundan dolayı da tüylerin arttığı düşünülür. Bir iki ay tüylerin jiletle alınmasından sonra oluşan batıklar ortadan kaybolacaktır.

Bunun yanı sıra batıklardan kurtulmak adına kullanılabilecek olan diğer bir yöntem ise kese. Banyoda bacakların dikkatli bir şekilde keselenmesinden sonra içeriye kaçmış olan tüyler dışarıya çıkartılacaktır.

batık

batık

Kabak lifi gibi liflerden hazırlanmış olan keseler bir yandan cilde peeling yaparken diğer bir yandan ise batıkların çıkmasına yardımcı olacaktır.

Birçok kadın batıklarından kurtulmak adına bunları kendi kendilerine çıkartmayı düşünüyorlar. Bunlar her ne kadar yüzeye yakın tüylerin oluşturduğu batıklar için etkili bir çözümlerden bir tanesi olsa da derindeki batıklarda ne yazık ki istenilen çözüm olmayacaktır. Dolayısıyla bu aşamada dikkatli olan şey batıkları cilde hiçbir şekilde zarar vermeden çıkartmak olmalıdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir