27
Nis
2018

Adet Söktürücü ve Sakinleştirici Etkiye Sahip Çaylar

Özellikle adet günlerinin gecikmesi ile kadınlarda oluşan stres ve sıkıntı çok daha şiddetli şekilde ortaya çıkar. Normal döngü ile her 28 günde bir olması gereken adet kanaması maalesef bazen dengelerin bozulması ile daha da gecikebiliyor. Bu sebeple hamile olma şüphesi taşımıyorsanız adet söktürücü karışımlar ile normal düzene girebilir ve regl olmanızı öne çekebilirsiniz.

rezene

rezene

Rezene Tohumları

Adet söktürücü olarak ilk ön plana çıkan çay rezene tohumları oluyor. Demleme yaparak içeceğiniz bu çay regl olmanızı kolaylaştıracaktır.

Kekik Çay

Kekik çayı hem regl döngünüzü düzenleyecek hem de aynı sayede var olan regl ağrılarınızı en aza indiriyor olacak.

Adaçayı

Adaçayı ise regl döneminde daha sakin olmanızı ve stresli günlerinizi daha aza indirmek için sizlere yardımcı oluyor olacak. Günde bir fincan tüketebilirsiniz. Özellikle regl tarihiniz yaklaştığı zamanlarda demleyerek içmeniz önerilir.

Biberiye Çayı

Beriye çayı sadece zayıflatmaya değil aynı zaman da kas ağrılarınızı da dindiriyor olacak. Regl ağrıları çekiyorsanız oldukça iyi gelecek olan çayların başında geliyor olacak.

papatya çayı

papatya çayı

Papatya Çayı

Bir diğer sakinleştirici ve ağrılarınızı dindirmeye yönelik olan çaylardan biri de papatya çayıdır. Günde en fazla iki fincan içerek çok daha sakin bir dönemde regl sancılarınızı ve streslerinizi azaltabilirsiniz. Stresten uzak durmak için yaşam kalitenizi değiştirmek adına adımlar atmayı da ihmal etmeyin.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir