01
May
2018

Bir Haftada Cildiniz Bebeksi Görünüme Kavuşsun

Güneşin zararlı etkisi, sigara tüketimi ve cilde uygulanan yanlış bakımlar neticesinde cilt hücreleri yaşlanır ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Cildinize uygun maskeleri kullandığınız zaman cildinizi besler ve kırışıklıklara da savaş açmış olursunuz. Evinizde bulacağınız doğal ürünlerle cildinizi hem besler hem de cildin erken yaşlanmasını önlersiniz.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cildinize Uygulayacağınız Bakım Maskeleri

Cildiniz pul pul dökülüyor ve kuru bir görünüme sahipse süt ve mayayı mutfağınızdan eksik etmemelisiniz. Yarım çay bardağı sütün içine bir paket kuru maya katın ve kabarmasını bekleyin. Kabardıktan sonra cildinize sürün, 20 dakika sonra maden suyu ile maskeyi temizleyin. Yumuşak bir görünüm için süt, maya içine 1 tatlı kaşığı bal da ekleyebilirsiniz.

Antioksidan özelliği bulunan patates ise her cilt tipine uygundur. Patatesin suyunu çıkarın ve yüzünüze sürün. Düzenli uygulama sonrası cildiniz taze görünüme kavuşur.

cilt temizliği

cilt temizliği

Sabahları aç karnına çiğ patates suyu içerseniz, cildinizi içten de beslersiniz. Yüzünüzde siyah noktalar varsa patates suyunun içine yarım limon suyu sıkın ve karışımı cildinize sürün.

Cildinizin bebeksi görünüme kavuşması için haftada bir tereyağı ve bal maskesini de uygulayabilirsiniz. Eşit miktarda tereyağı ve balı karıştırın. Temizlenmiş cildinize sürün. Yarım saat sonra maden suyu ile cildinizi temizleyin. Düzenli uygulandığı zaman cilde nem kazandırır ve kırışıklıkların da oluşmasını engeller. Cildiniz çok kuruysa tereyağı ve bal içine bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir