03
May
2018

Anne Adaylarının Bilmesi Gereken Emzirme Ürünleri

Dört gözle beklediğiniz bebeğinizi kucağınıza almadan önce bazı hazırlıkları yapmanız gerekir. Bebeğin beslenmesi belirli dönem size bağlı olacağı için emzirme ürünlerini çok dikkatli ve sağlıklı ürünlerden seçmeniz gerekir. İlk olarak bebeğinizi güvenli biçimde tutmak ve rahat emzirmek için emzirme yastığı almanız gerekir.

emzirmek

emzirmek

Emzirme Ürünleri Nelerdir?

Bebeğin acıkma saatleri farklıdır. Çantanızda her zaman bir emzirme önlüğü bulunmalı. Emzirme önlüğü ile kendinizi her ortamda rahat hissedecek ve bebeğinizi emzirebileceksiniz. Göğsü pedi ise emziren anneler için kullanışlı olduğu gibi kıyafetlerin lekelenmemesini de sağlar. Göğüs pedleri memenin uç kısmına tam oturduğu için dikkatli bir seçim yapmalısınız.

Emzirme bazı durumlarda acı verebilir. Bu gibi durumlar için göğüs kalkanı kullanabilirsiniz. Göğüs kalkanının amacı tahriş olan meme uçlarını iyileştirmektir. Göğüs kalkanı ayrıca meme ucunu çevreleyen tüm bölgeyi koruyacağı için bebeğinizi emzirirken acı çekmezsiniz. Göğüs ucu koruyucuları ise bebeğin daha rahat süt emmesini sağlar.

emzirme ürünleri

emzirme ürünleri

Bebeğinizin emzirme saati değişiklik gösterebilir. Emzirme sutyeni taktığınız zaman rahatça bebeğinizi emzirebilirsiniz. Pamuklu modellerden yana tercih yaparsanız göğüs kısmınız tahriş olmaz. Emzirme sutyeni ile birlikte emzirme atleti de giyebilirsiniz. Çalışan bir bayansanız mutlaka göğüs pompasına ihtiyacınız olacak. Elektrikli veya pilli modellerden birini seçerek sütünüzü sağabilir ve her zaman muhafaza edebilirsiniz. Göğüs kremi ise meme ucunuz çatladığı zaman imdadınıza yetişecek bir kremdir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir