21
Şub
2020

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Mobilyalarınızı ne kadar titiz kullanıyor olursanız olun, gündelik yaşamın gerçeği olarak mobilyalarınızın kirleneceğinden emin olmalısınız. Kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan bu durumu çok da fazla dert etmenize gerek olmayabilir. Doğru şekilde koltuk takımı temizliği yapmayı öğrendikten sonra biraz zaman ayırarak mobilyalarınızın temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Elektrik Süpürgesi ile Yüzeyi Temizlemek

Koltukların geniş kısımlarını elektrik süpürgesi ile süpürebilirsiniz. Derinlemesine temizlik işlemine başlamadan önce yüzeyi genel bir şekilde temizledikten sonra kalıntıları ve parçacıkları kolaylıkla temizlemiş olursunuz. Fakat elektrik süpürgesi kullanmak istiyorsanız elektrik süpürgesinin özel bir uca sahip olmasına dikkat etmeli ve başka zeminlerde bu ucu kullanmamalısınız.

Sert Kıllı Fırçalar

Koltuk takımı üzerinde ağır lekeler ve kir olduğunu düşünüyorsanız bu lekeleri daha kolay bir şekilde kırabilmek için sert kıllı fırçalardan destek alabilirsiniz. Sert kıllı fırçaları kuvvetli bir şekilde koltuğa sürebilirsiniz. Ancak yine de koltuğunuzun kumaşına zarar verecek kadar sert sürmemeniz tavsiye edilmektedir.

Evcil hayvan sahibiyseniz sert kıllı fırça veya elektrik süpürgesi yerine özel olarak üretilen aparatlardan temizlik için yararlanabilirsiniz. Hayvan tüylerini kolay bir şekilde çekebilen rulo tipi temizlik ürünleri sayesinde koltuklarınızda biriken tüylerden rahat bir şekilde kurtulmayı başarabilirsiniz.

Temizlik yapmadan önce koltuk takımı üzerinde yer alan kumaş kodunu mutlaka öğrenin. Kumaş türüne göre temizlik yaptığınız zaman koltuklarınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilir ve yıpranmalarını da önleyebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir