10
Mar
2016

Derdim Var Dağlar Gibi

Mutlu olmak artık bir meziyet. Modern kadın ve erkek sanki hep mutsuz ve yalnız. Hep arayış içinde ancak ne aradığını bilmiyor. Beraberlikler sürmüyor, çiftler ayrılıyor. Anti depresan kullanımı artıyor. Ne oluyor böyle? Neden mutsuzluk veba gibi her yandan etrafımızı sarıyor?

mutsuzluk

mutsuzluk

Eskilerin değişmeyen sözünü hatırlamak galiba faydalı olacak; Derdi dünya olanın dünya kadar derdi oluyor. Yani sonuçta her şeyi kafaya takmamak gerekiyor, bu bazen işe yarıyor.

İşe Yarayan Reçeteler

İnsanlar mutsuz, çünkü anlam arıyorlar. Tedirginlik ve korku hakim, toplumsal olaylarla daha da artan bir atmosfer var. Sevgide buluşan yok. Oysa mutlu olmak yemekten, içmekten, üremekten ve çalışmaktan fazlasını gerektiriyor. Maddi şartlar ise bizi çok zorluyor ve ayakta kalabilmek bütün günümüzü alıyor. Bu arada ilişkilerimizde hep karşı tarafı suçluyoruz.

dert

dert

Zaten biz ilişki icat ediyoruz, Facebook gibi yerlerden zorlama ilişkiler çıkarıyoruz. Bunları kafamızdaki kalıplara uydurmaya çalışıyoruz ama olmuyor. Sonuçta büyük hayal kırıklıkları yaşıyoruz. Bu bir çeşit duygusal uyuşukluğa dönüşüyor. Bu durum aşılabilir mi? Değer mi diye sormalısınız. Buna sadece kendinizi değil, karşıdakine alan bırakarak cevap aramalısınız. Sorunun cevabı boşluksa, o zaman hiç durmamalı ve bırakıp gitmelisiniz. Hatırlamakta fayda var; en büyük çıkışlar, çaresizlikten doğar. Sarsılmak ve silkelenmek direk durmak için bazen yaşanması gerekli duygulardır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir