14
Mar
2016

Kırışıklıkları Engel Olmak İsteyenler Dikkat!

Yaşlanmaktan hiç kimsenin kaçınamadığı acı bir gerçektir. Yıllar sürdükçe ve zaman geçtikçe cildimizde beliren kırışıklıkların bir nebze daha az olması için siz değerli okuyuculara bu yazıda birkaç öneride bulunmak istedik.

kırışıklık

kırışıklık

Kırışıklıklara Hayır

Cilt kırışıklığı sigara içen kişilerde daha yoğun olarak görülür. Bu nedenle de içmenizi önermiyoruz. Açık tenli kişiler koyu tenlilere göre daha hassas ve narin cilt yapısına sahip olur. Bu nedenle de kırışıklık oluşma ihtimali daha fazla. Beyaz tenliler güneşte fazla hasar görür ve bu da kırışıklığa sebep olur. Bu sebeple güneşten korunmaya çalışmakta yarar olduğunu söylemek gerekir.

kırışıklık nedir

kırışıklık nedir

Kırışıklığın en büyük sebebi güneştir. Dolayısı ile güneşten korunmak kırışıklıkları azaltmanın en önemli yoludur. Güneş koruyucu krem kullanımı asla ihmal etmemelisiniz. Fazla mimik kullanmayın. Zamanı durdurmak mümkün değil, yaşlanmaktan kaçmanın bir yolu yok belki ama sayılan bu önlemler sayesinde siz de olası kırışıklıkları azaltabilirsiniz. Sonuç olarak siz de kırışıklıklara hayır demek için bu makaleyi dikkate alınız.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir