18
Mar
2016

Diş Sağlığınızı Olumsuz Yönde Etkileyen Besinler

Güçlü ve cesur gülüşler için dişleriniz çok önemlidir. Bu yüzden hem onların görünümüne hem de sağlığına dikkat etmeli, bunun için uğraşmalısınız. Onlara zarar verecek besinlerden çok, yarar sağlayacak, sağlıklı besinler tercih etmelisiniz. Dünyanın pek çok yerinde insanlar diş sağlığını önemsemiyor ve dişlerini olumsuz etkileyecek besinler tüketiyor.

diş kontrolü

diş kontrolü

Nelerdir?

Bu besinlerin başında her zaman kötülüğün ve zararın karşılığı olan sigaralar geliyor. Sigara insan hayatının her alanında, her şeyine zararlıdır. İnsanı birçok hastalıklara hapsettiği gibi diş sağlığını da bozar. Dişleri sarartır ve çirkin, güçsüz bir yapıya sokar. Bu yüzden sigaradan vazgeçin. Bununla birlikte alkolde öyledir. Diş sarılığınızı arttırır. Ağız kuruluğuna sebep olur. Diş sağlığı için tüketilmemelidir.

diş bakımı

diş bakımı

Günümüzde herkesin büyük beğeniyle tükettiği meyve suları da dişlere zararlıdır. PH değeri 7’den düşük olan şeyler dişe zararlıdır. Meyve suları da 2,5 PH ile boy gösterdiği için tüketilmemelidir. Bununla birlikte 2 PH olan limon ve en zararlı içeceklerden kola da zararlıdır. Ayrıca buz, enerji içeceği ve yapışkan gıdalarda diş sağlığına zararlıdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir