18
Mar
2016

Küçük Salonlara Yemek Masası Nasıl Seçilmeli?

Yemek masaları her salonun vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. Birbirinden farklı modeller ve tasarımlar ile karşımıza çıkan yemek masaları sayesinde dekorasyonunuz daha işlevsel ve şık bir hale gelebiliyor.

Ahşap, yuvarlak, sivri kenarlı, katnalabilir ve daha pek çok farklı modeli olan yemek masalarını küçük ölçülere sahip olan salonlar için seçerken ise bazı detaylara dikkat edilmelidir.

küçük salon

küçük salon

Küçük salonlar dar ve basık durdukları için koyu renkli mobilyalar yerine daha açık renkli mobilyalar seçilmelidir. Krem rengi, beyaz ve bej tonlarındaki yemek masalarınızı bu tür küçük boyutlu salonlarınıza koyabilirsiniz.

Açılıp Kapanabilir Yemek Masası Modelleri

Bu tür salonlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus mobilyaların kullanışlı ve işlevsel olmasıdır. Ölçülerinize göre satın aldığınız masaların portatif olması gereklidir. Kullanılmadığı zaman orta kısımlarında katlanarak kapatabileceğiniz yemek masalarını tercih edebilirsiniz.

salon yemek masası

salon yemek masası

Kapanabilir yapıya sahip olan masaları sadece misafirlerinizin geldiği günlerde açarak genişletebilir ve böylelikle küçük salonlarınızda büyük bir yer tasarrufu elde edebilirsiniz. Sivri ve düz kenarlı modellerin her ikisini de küçük mekanlarda kullanabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir