10
Kas
2015

Evde Hayvan Beslemekle İlgili Ne Düşünüyorsunuz?

Hayvanları seviyor musunuz? Evinizde hayvan besleyecek kadar onlara karşı bir sevginiz var mı? Genelde evde kedi, köpek, kuş, balık gibi hayvanlar beslenir. Özellikle kedi ve köpeklerin bakımı biraz daha farklıdır yani en azından daha hassasiyet ister diyebiliriz. Onların önüne mama koymakla sorumluluğunuz bitmez, onlara tuvalet alışkanlığı kazandırmanız çok önemlidir.

evde hayvan beslemek

evde hayvan beslemek

Zaten birçok insanın evinde hayvan beslemek istememesinin en önemli sebebi budur. Tuvaletini ortalığa yapması, evi kirletmesi v.s. gibi sorunlar kişiyi korkutur. Ancak bunun çözümü vardır o da beslediğiniz kediye ya da köpeğe tuvalet alışkanlığı edindirmenizdir.

Baktığınız Hayvanın Sadece Fiziksel Değil, Sevgi İhtiyacını da Karşılamalısınız

Evinizde onun için ayıracağınız bölüme, tuvaletini yapmasını öğrettiğinizde, mama ve su kabını boş bırakmamaya özen gösterdiğinizde fiziksel ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamış olursunuz.

hayvan beslemek

hayvan beslemek

Tabii her şeyden önemlisi de onu çok sevmenizdir. Bazı insanlara bu durum garip gelse de, hayvan severler için besledikleri hayvan ne olursa olsun, onların çocuğu gibidir. Bir yerden sonra o artık aileden biridir ve çocuğunuz gibi o da sizin sevginize muhtaçtır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir