12
Kas
2015

Kamu Çalışmalarını Takip Etmek için İnteraktif Harita

Türkiye’de de olmasını isteyebileceğimiz bir teknoloji olan ve devlet projelerinin internet ortamında ve interaktif harita üzerinde gösterildiği uygulamalardan bir tanesidir. Şu anda Amerika’da uygulanmaya başlayan bu özellik, Beyaz Saray tarafından kullanıcılara sunuldu.

interaktif harita

interaktif harita

İnteraktif Harita Sisteminin Özellikleri

15 federal kurumdan alınan verilerle oluşturulan bu web aracı; ülke genelinde devlete bağlı olan ve sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinizi takip etmenize olanak sağlayan bir sistem olarak biliniyor.

Harita üzerindeki aktivitelerden bir tanesini seçerek, hangi bölgelerde faaliyette olduklarını ve hangi konular üzerinde faal olduklarını görebiliyorsunuz.

interaktif haritalar

interaktif haritalar

Açık kaynak kodlu olması ve kullanıcılar tarafından geliştirilmeye müsait olması bakımından oldukça kullanışlı bir sistem olma özelliği taşıyor. Eğitim ve kariyer programı ve iklim değişikliği konusunda yönlendirme yapan uygulama, harita üzerinde bulunan uygulamalardan örnek olabileceklerden yalnızca birkaç tanesini oluşturuyor.

Bu web aracı aynı zamanda yerel halkı bilinçlendirmede ve halkın bilgi edinme hakkını kullanmasında oldukça işlevsel bir program olarak görülüyor. Yakın gelecekte bu web aracı örnek teşkil edecek ve diğer ülkelerde de kullanılmaya başlanacak.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir