27
Eki
2015

Bir de Kıyafetleri Taşımak Var

Moda dünyası bir çark gibi, durmadan dönüyor. Hızına yetişmek zor. Özellikle sezonların geçiş dönemlerinde yapılan defilelerin, sunulan koleksiyonların sayısı belirsiz. Moda yazarlarına göre bu bir marathon. Modayı takip etmekte magazin eklerinde köşe yazarlığı yapan moda yazarları bile bazen zorlanıyorlarmış. Bu yazarlara göre ne giyildiği kadar kıyafeti nasıl giyildiği de modadaki önemli konulardan.

alışveriş

alışveriş

Alışveriş yapıp tonla para verdikten sonra yanlış giyinmek kabul edilir gibi değil. Böyle yanlışlara düşmemek için, örneğin önümüzdeki sezon ceketinizi ya da paltonuzu giymeyecek, omzunuzda taşıyacaksınız. Hatta bu ceket ve palto taşıma şekli modacılara ilham kaynağı oldu ve giyilmemiş, omuza atılmış etkisi veren modeller tasarlandı. Bir diğer detay ise çanta taşıma. Artık isterse çok pahalı ve markalı bile olsa çantanızı kolunuza asmıyor, kargo poşeti gibi elinizde taşıyorsunuz. Herkes her marka çantayı böyle taşıyor.

poşet

poşet

Bu “influencer” ların, yani etkileyen kişilerin bir seçimi. Şapkaların da ön tarafı yukarı kalkık olacak. Ancak bu şekilde takarsanız modadan anlar gözükeceksiniz. Ve şapka ve gözlüklerinizi artık iç mekanlarda çıkarmayacaksınız. Yoksa verdiğiniz paraya yazık. Bütün bunları yaparsanız çevreniz sizin bir tarz sahibi olduğunu anlayacak. Tarz yaratmak modanın en hayran olduğu konulardan biri. Bütün bunlar önemli mi? Orası size kalmış.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir