29
Eki
2015

Dikdörtgen Salonlar

Müstakil evleri ve bazı rezidans projelerini saymazsak, inşa edilen evlerin birçoğu dikdörtgen şekline sahiptir. Özellikle belli bir gelir grubuna hitap eden bu evlerin iç tasarımı da çoğunlukla aynı şekilde tasarlanır.

Dekorasyon Önerileri

Salonlar ve diğer odaların tasarımı da aynı olduğundan dolayı, iç dekorasyon için kullanılacak eşyaların dizilimi de aynı olacaktır. Aslında bu tür şekle sahip olan odaların dekorasyonu kolaydır. Ancak dekorasyonda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Eşya sayısı abartıldığında odalar çok kalabalık görünecektir. Eşya sayısı az olduğunda ise odalar çok boş görünecektir.

salon

salon

Dikdörtgen Salon Tasarımı İçin Öneriler

Salonlarda eşya diziliminde yapılan büyük hatalardan bir tanesi tren görünümüdür. Eşyaları birbiri ardına dizme sonucu oluşan bu görüntü estetik olmamasının yanı sıra, salonu olduğundan daha kötü gösterir. Tren görünümü yerine eşyaları L tarzı yerleştirmek daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

salon takımı

salon takımı

Dar bir dikdörtgen yapıya sahip salonlarda eşyalar; kısa kenarlara berjerler ve üçlü koltuk takımları uzun kenara yerleştirilmelidir. Geniş dikdörtgen yapıya sahip salonlarda ise, L tarzı koltuk takımlarını tercih etmek doğru olacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir