25
Eki
2015

Karpuz Mucizesi

Karpuz yaz aylarında pek çok insan tarafından sevilen ve sıklıkla tüketilen bir meyve türüdür. Genelde insanlar sıcak günlerde dolayı çok ağır yemekler tüketemez ve tüketmekten kaçınır.  Yaz aylarının en çok sevilen ve yenen meyvesi karpuz aynı zamanda birçok şeye de faydalı. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için belki de hiç bilmediğiniz karpuz faydalarından söz edeceğiz.

karpuz

karpuz

Karpuzun İnanılmaz Faydaları

Peki karpuz nelere iyi gelir? Her şeyden evvel kalp krizi riskini azaltır. Ayrıca içerdiği yüksek lif sayesinde kişinin sindirim sistemini hızlandırır, astım gelişme riskini azaltır. Karpuz hipertansiyonu kontrol eden bir etkiye sahip.

Kalorisi düşüktür. Bu nedenle diyette iken rahatlıkla tüketilebilir. Nerede ise % 90 kadarı sudur. Su yoğunluğu fazla olduğundan tokluk hissi yaratır.

karpuzun faydaları

karpuzun faydaları

Yine böbrekler içinde oldukça faydalı olan karpuz bağışıklık sistemini de güçlendirir. Karpuz enerjinizi artırırken idrar da söktürür. Daha güçlü kemiklere sahip olmanızı sağlar.

Karpuz ile yapılabilen bir kür vardır ki güneşten cildi korur. Salatalık ile karpuzdan eşit miktarda karıştırıp kremsi kıvama getirerek cildinize sürerseniz güneş koruyucu krem görevini görecektir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir