20
Mar
2015

Gebe Olduğunuzu En Erken Anlama Yöntemi

Merak edilen gebelik testleriyle ilgili olarak erken anlama yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Gebelik testleri birbirinden farklı testler olabildiği gibi bu testler arasında en etkili olanlar da vardır. Bunlar dışında da gebe olduğunuzla ilgili yanıltıcı bilgiler verecek olan testler de bulunabilir.

hamilelik testi

hamilelik testi

En etkili yöntem ultrason yöntemidir. Ancak bu yöntem de uzun zaman gerektirir. Ortalama 7-10 günlük bir süreçte ultrasonda gebe olduğunuzu görebilirsiniz. Bunun dışında kalp atımlarının görülmesi adına 2 –3 haftalık süreç geçmesi gereklidir. Eğer ki bebeğinizin hareketini görmek istiyorsanız da ortalama 4 – 5 aylık süre gereklidir.

test

test

Kan ya da İdrar İle Gebelik Testleri

2-3 günlük adet gecikmesi sonrasında gebelik testi olarak idrar ile test yapılabilir. Uygulama şekli çok basit ve hızlı sonuç verir. İdrar testlerinde tek çizgi çıkması demek, negatif olduğunuzu yani gebe olmadığınızı gösterir. Eğer ki çift çizgi çıkarsa, testin pozitif olduğu belirtilir. İkinci çizgi silik bir şekilde çıkıyorsa durumunuz “şüpheli” demek oluyor olup; ilerleyen birkaç gün içerisinde tekrar demenizi istiyordur.

gebelik

gebelik

Gebelik testleri arasında en etkili yöntem ise HCG testi oluyor. Bu test, kan ile yapılır. Döllenmiş yumurta, anne vücudunda 4 gün içerisinde HCG adı verilen hormon salgılar. Kan testi yapılarak bu duruma bağlı olarak hormonun gözükmesi halinde gebe olduğunuz belli olur.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir