14
Kas
2015

Çocuğunuz Teknolojiyle Ne Kadar İlgili?

Dünyadaki en değerli varlığınız olan çocuğunuza en çok hangi oyuncakları alıyorsunuz? Daha doğrusu o en çok ne tür oyuncaklardan zevk alıyor? Bebeklerle ya da arabalarla oynamaktan mı? Yoksa maket uçaklar, trenler yapmaktan mı?

tekno çocuklar

tekno çocuklar

Tablet mi? Oyuncak mı?

Günümüzde yetişme çağındaki çocukların birçoğu maalesef teknolojik cihazları kendilerine oyuncak olarak seçiyorlar. Özellikle son yıllarda yıldızı iyice parlayan tabletler çocukların elinden düşmez oldu. Tabii bu noktada ailelerin de büyük rolü var. Yani sırf çocukları sevdiği ve istediği için özellikle ilkokul çağında hatta daha bile küçük yaşlarda çocukların eline tablet tarzı cihazlar verdikten sonra geri almaya çalışmanız çok da tutarlı bir davranış olmaz.

teknoloji

teknoloji

Zaten büyüdükçe istemeseler de teknolojinin içine dâhil olacaklar. Öğrenim hayatları boyunca ya da iş hayatlarında mutlaka teknolojinin nimetlerinden faydalanacakları için henüz çocuk yaşta yaşının gerektirdiği şekilde vakit geçirmeleri onların gelişimi açısından daha doğrudur. Zaten uzmanların görüşleri de hep bu yönde, çocuklarınızın parklarda oyun bahçelerinde yaşıtları ile sosyalleşmelerini sağlamanız gerekiyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir