16
Kas
2015

Doğum Öncesi Heyecanın Üstesinden Gelebilirsiniz

Doğum korkusu nedeniyle hamilelerin büyük bir kısmı doğum öncesi heyecan yaşar. Yaşanan bu heyecan hamilelik döneminin ve doğum sürecinin daha sıkıntılı geçmesine sebep olur. Doğum korkusunun yanı sıra sabırsızlıkla beklenen bebek ve özellikle ilk defa anne olmanın neden olduğu duygusallık ta bu heyecanın oluşmasında etkili olabiliyor. Hamilelik dönemi kesinlikle basit değildir. Doğum öncesi heyecanınızın ve kaygılarınızın üstesinden gelebilirsiniz.

doğum

doğum

Doğum Öncesi Heyecanından Nasıl Kurtulurum?

Doğum öncesi heyecanına, yaşanan tüm bu karmaşık duygular sebep olduğuna göre anne adayı hissettiği bu duygularla savaşmak yerine kabul ederek kendisini sakinleştirmeye çalışmalıdır. Bunun yanı sıra ailesinin ve eşinin anne adayının yanında olması ve ona her anlamda destek olması çok önemlidir.

gebelik

gebelik

Hamilelerin doğum süreci ile ilgili her türlü  detay hakkında bilgi edinmeleri doğum öncesi heyecanını azaltmak için faydalı olur. Ne olacağını bilememesi hamile kişinin kaygılanmasına ve heyecanlanmasına sebep olur. Hamilenin doğum hakkında merak ettiği her şeyi tüm detaylarıyla birlikte öğrenmesi, endişelerini ve heyecanını yatıştırabilmesini sağlar.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir