18
Kas
2015

Doğal Cilt Toniği Nasıl Hazırlanır?

Cildimiz en hassas davranmamız gereken noktalardandır. Vücudumuzun elbisesi olan cildimiz için birçok bakım uygulaması yapılabilir. Biz siz değerli okuyucular için her daim doğal olanı tavsiye etmek isteriz. Özellikle yüzümüz oldukça hassas davranılması gereken bir bölgedir.  Dolayısı ile bu yazımızda siz değerli okuyucular için cilt temizliğinde kullanılan evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal bir tonik yapımı tarifi vermek istedik.

cilt

cilt

Karma Ciltler İçin Doğal Tonik Tarifi

Karma ciltler için hazırlayacağınız tonik için gereken malzemeler yarım çay bardağı kuşburnu ve yine yarım çay bardağı sudur. Peki nasıl hazırlanır. Söz ettiğimiz bu doğal toniği hazırlamaya suyu cezvede kaynatmaya başlayarak başlayın.  Hemen ardından bu kaynamış suya yarım çay bardağı kadar kuş burnunu ilave edin.  Bu karışımı 10 dakika kadar demlenmesi için bir kenarda bekletin.

cilt bakımı

cilt bakımı

Demleme süresi bittikten sonra karışımı süzün ve suyu bir kavanoza koyun. Bu su ile istediğiniz zaman yüzünüze doğal tonik uygulamasını yapabilirsiniz. Küçük bir pamuğa biraz damlatarak her gün kullanabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir