22
Mar
2016

Diyet Önerileri

Bilinçli olarak kilo vermek için uygulanan yönteme diyet denir. Uzmanlar diyet konusunda yaptiklari açiklamalarda bir diyetisyenin kontrolüyle bilinçli olarak kilo verilmesi gerektiginin altini çiziyorlar.

Birçoğumuz hayatimizin belli dönemlerinde diyet denilen kavramla tanisiyoruz. Besinleri dengeli olarak tüketmedigimiz için kimi zaman bedenimiz bize olumsuz tepkiler veriyor. Sonuç olarak, kilolara karsi savaşıyoruz ve rejim yapmak genç yastan itibaren hayatin bir parçasi oluyor.

diyet yapmak

diyet yapmak

Kilo verme estetik kaygılarla da olsa amaç saglikli bir bedene kavusmaktir. Birçok insan için artik saglikli olmak yaşam biçimi haline gelmiş durumdadır. Son zamanlarda formda kalmak, saglikli olmak gibi kaygilar artıyor. Sağlıklı yaşama doğru yeme alışkanlığı olmadan da kavusmamiz mümkün degildir.

kilo verme

kilo verme

Diyette Besin Çeşitliliği

Aldığınız besinlerde çeşitlilikler bulunması da sağlıklı diyet için çok önemlidir. Her gün belli miktarlarda almamız gereken çeşitli vitamin ve mineraller bulunuyor. Her besinin içerdiği vitaminler ve mineraller farklı miktarlarda olduğundan bütün hepsini uygun oranlarda bulunduran bir besin yoktur, işte bu nedenle her gün değişik besinler almak sağlıklı bir diyet için önemlidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir