26
Mar
2016

Gebelikte Çatlaklara Ne İyi Gelir?

Gebelik döneminde çatlaklar oluşmaya başladıysa çatlak oluşumuna karşı alabileceğiniz bazı önlemler bulunuyor. Gebeliğin ilk haftalarından itibaren su tüketim oranlarınızı arttırmak bu önlemler arasında ilk sırada yer alıyor.

hamilelikte bakım yapmak

hamilelikte bakım yapmak

Su tüketimini çoğaltmak ile birlikte vücudunuza doğal şeker de sağlamalısınız. Doğal şekeri genellikle patates, havuç ve pancar gibi sebzelerden elde edebilirsiniz. Suyun nemi ve şekerin cilt içerisindeki kolojen dokusu sayesinde çatlakların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Vücut Kremi Çatlaklara İyi Gelir mi?

Kuru ciltler daha fazla çatladığı için öncelikle cildinizin nemlendirilmesini sağlamalısınız. Cildinizi doğal yöntemler ile nemlendirebilmek için bol zeytinyağlı salatalar tüketebilirsiniz. Salatalık ve domates sayesinde sıvı ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

çatlak oluşumunu önlemek

çatlak oluşumunu önlemek

Vücut kremlerini göbek bölgesine sürerek de çatlakları önleyebilirsiniz. Avcunuzun içerisine iki parmak kadar çabuk emilme özelliği olan vücut kremi alıp dairesel hareketler ile masaj yapar gibi göbek bölgenize uygulayabilirsiniz.

Gebelik döneminde aşırı sıcak ortamlarda bulunmanız da çatlaklara sebep olabilir. Bu yüzden özellikle duş alırken aşırı sıcak su yerine ılık su kullanmalısınız. Aşırı soğuk havalarda ise mutlaka kalın ve pamuklu elbiseler giymelisiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir