30
Mar
2016

Sigara Cilde Zarar Verir mi?

Sigara içenlerde cilt sarkması, cilt rengi değişiklikleri, yüz çöküklükleri ve ağız kokusu gibi olumsuz etkiler görülmektedir. Sigara cilt üzerinde oldukça ciddi etkiler bırakmaktadır.

sigara

sigara

Sigara kullanan kişilerin ciltleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeye başlar. Sigara içen kişilerin ciltlerine baktığınız zaman daha koyu renkli bir deri görürüsünüz. Kırışıklık ve koyuluk sigara tüketimi ile birlikte artmaya başlar ve derinin gözeneklerinde açılma meydana gelir. Sigaranın içinde yer alan zararlı maddeler derinin incelmesine ve sarkmasına yol açar.

Sigara Tırnakları Sarartır mı?

Derinin altına yerleşen nikotin deri üzerinde ciddi lekeler meydana gelmesine yol açar. Yüzün dolgun tabakası sigara tüketimi ile birlikte azalmaya başlar. Deri incelmesi esnasında deri çöküntüleri de beraberinde gelir.

sigara kullanımı

sigara kullanımı

Bayanlarda deri incelmeye başladığından dolayı fondöten sürüldüğü zaman kırışıklıkların içleri dolar ve makyaj yapıldığı zaman cilt üzerinde tahribatlar meydana gelmeye başlar. Cilt ile birlikte parmaklarda da renk değişimleri meydana gelmeye başlar. Sigarayı günde 1 paket tüketen kişilerin parmaklarındaki tırnaklarda sararma başlar. Nikotin aynı zamanda tırnaklar üzerinde kalıcı sararmalara yol açmaktadır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir