06
Şub
2017

Tatlı Krizlerinizi Nasıl Yöneteceğinizi Bilmiyor musunuz?

Sadece diyet yapanların değil formda kalmak isteyenlerin de başının belası haline gelen şeker krizleri zaman zaman zor anlar yaşatabiliyor. Bastırılamaz bir dürtü ile bazen karşı koyabildiğimiz bazen de yenik düştüğümüz bu kriz anlarını daha kolay atlatabilmek mümkün aslında.

Badem, Proteinli Gıdalar ve Yeşil Çay, Tatlı Krizlerinin Düşmanı

Tatlı Krizlerinizi Nasıl Yöneteceğinizi Bilmiyor musunuz?

Tatlı Krizlerinizi Nasıl Yöneteceğinizi Bilmiyor musunuz?

Engellenemez şeker krizleri için en yakın dostunuz bademdir. Belki bugüne kadar bilmiyordunuz ama şiddetle tatlı tüketmek istediğiniz anlarda birkaç tane badem yemeniz işinizi kolaylaştıracak tatlı ihtiyacınızı giderecektir. Zaten hemen herkesin severek tükettiği bu ürüne kolaylıkla her yerden ulaşabilirsiniz. Tabii bunun çiğ badem olduğunu söylememize gerek yok. Kan şekerini dengelemesinin yanı sıra protein açısından da oldukça zengin bir besindir.

Bademden sonra kriz anlarını iyi yönetebilmeniz için protein ağırlık beslenmenizde fayda var. Örneğin kahvaltı öğününde tüketeceğiniz bir yumurta uzun saatler tok kalmanızı sağlayacak hatta öğlenleri yarım porsiyon olacak şekilde haşlanmış tavukgöğsü yemeniz de kan şekerinizle birlikte günlük protein ihtiyacınızın çoğunu karşılayacaktır. Bir de hayatımızın her alanında var olması gereken yeşil çaydan bahsetmemek olmaz. Metabolizma hızlandırıcı bu çay tokluk hissi ile birlikte tatlı krizlerinin de önüne geçer.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir