11
Şub
2017

Tatlıya Hayır Diyemiyor musunuz?

Tatlı, adı üzerinde insanları cezbeden ve birçok insanın karşı koyamadığı bir lezzettir. Kimileri ağır şerbetli tatlıları yemeye doymazken, kimileri daha sütlü tatlıları tercih eder. Hatta bazı insanlar tatlı niyetine çikolata yiyerek bile bu isteğini giderebilir.

Sütlü Tatlılar Daha Masumdur

Tatlıya Hayır Diyemiyor musunuz?

Tatlıya Hayır Diyemiyor musunuz?

Günümüzde birçok insan tatlı tüketiminde kendini özgür bırakırken, yine büyük bir kesim de –ki bu kesimin çoğunluğu kadınlardan oluşur- tatlıdan olabildiğince uzak durmaya çalışıyor. Çünkü kalorisi yüksek olan bu lezzetlerin size geri dönüşü kilo ve selülit oluyor. Hal böyleyken, her daim fit görünmek isteyen hanımlar tatlıya sadece uzaktan bakmakla yetiniyor. Oysa kendinizi bu kadar kısıtlamanıza ve şahane lezzetlerden mahrum bırakmanıza gerek yok.

Tabii belli kurallar çerçevesinde tatlı yerseniz, bu size çok olumsuz şekilde dönmeyecektir. Bir kere şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlıları tercih etmelisiniz. Bol şekerli değil olabildiğince az ve mümkünse esmer şekerle yapılmış sütlü tatlıları tercih edebilirsiniz. Bir de tatlıyı öğlen saatlerinde tüketmenizde fayda var, böylece gece yatana kadar aldığınız kalorileri yakmak için zamanınız olur.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir