29
Mar
2021

Zayıflarken Nasıl Kas Yapılır?

Kilo vermek günümüz şartlarında artık bir hayli güç gibi görünse de, formülünün kararlılık ve azimde yattığını bilmekte fayda var. Birçok insan vücudunun kusursuz ve muazzam görünmesini ister. Fakat denildiği gibi çalışmadan başarı elde etmek her yerde zordur. Kilosu biraz fazla olanların imrenerek baktığı vücutlara sahip olmaları kendilerinin elinde. Tek bir şey var.

Kararlılık Önemi

Öncelikle mükemmel bir vücut hatlarına sahip olmak zayıflama ile başlar. Klişe gibi olsa da bu tek gerçektir. Şöyle de bir gerçek var ki; kilo almak zor, vermek hayli zordur. Bu yüzden kararlılık ve pes etmemek de büyük yarar var. Sonra sırasıyla vücudun alışması gerekenler vardır. Her birey zayıfladıktan sonra tabii ki de kaslı hatlara sahip olmak ister. İşte en güzel kısmı da burasıdır çünkü çalışan kaslar vücut da eritecek yağ bulamadığı için direkt kusursuzluk yaratacaktır. Hatlar belirginleşecek ve harika bir vücut ortaya çıkacaktır.

zayıflarken nasıl kas yapılır

Kilo Verirken Kas Yapmak

Aslına bakılırsa bu kolaydır. Yukarıda da belirtildiği gibi açken ya da zayıflarken egzersiz yapmanın faydası bir hayli çoktur. Vücuda sayısız yarar sağlayarak, kütle olarak kazandırır. Bunun yanında bağışıklığı zinde tutarak bir sonraki egzersizleri daha eğlenceli hale getirir.

Aksi halde ele alındığında, tok bir karınla yapılan antrenman vücutta duran ve sindirilmeye başlanmış besinleri yakmaya yardımcı olacaktır. Yani şöyle ki; kas ve kütle için hiçbir şey yapmamış gibi olunur. Besinler sindirilerek taze bir şekilde yakılır ve ortadan kaybolurlar. Egzersiz hiçbir işe yaramamakla birlikte boşuna efor sarf edilir.

Hareketlerin Önemi

Bunun yanında bir diğer önemli unsurlardan bir tanesi de elbette ki egzersiz hareketleridir. Kilo veren her bireyin yaptığı en büyük hatalardan biride, sadece zayıflayarak zinde ve kaslı bir vücuda sahip olacaklarını sanmalarıdır. Pek tabii böyle bir şey mümkün değildir. Bu anlamda egzersizin ağırlığı, eforu ve tabii ki hareketleri çok önemlidir.

Karın Bölgesi

Karın bölgesi en zor hizaya gelen kas yeridir. Çünkü yağlar bu bölgeye aşıktır ve orayı kolay terk etmezler. Zayıflayan her birey ilk olarak burayı çalıştırmalıdır. Bundan vazgeçmeden yoluna devam etmeli ve kararından asla vazgeçmelidir. Diğer bir yandan şınav ve mekik çekmek vücudun her yerini çalıştırdığı bilmekte fayda var. Tüm kas gruplarını aynı anda çalıştırdığı kanıtlanmıştır. Daha baskın olarak ön bölge olan göğüs ve alt bölgeleri çalıştırdığı ön görülse de, diğer kas gruplarına da yararları vardır.

Suyun Önemi

Tıpkı yukarıda da belirtildiği gibi açken egzersiz yapmanın faydası saymakla bitmez. Fakat egzersiz esnasında güçsüz kalmamak içinde yararlı minerallere ihtiyaç vardır. Bunların en başında da su gelmektedir. Hiçbir kalorisi olmayan ve bağışıklık dostu su, antrenman esnasında motivasyon düşüklüğünü engelleyecektir. Böylelikle mutlu bir zafere giden yokuşlu yollar erkenden geçilecektir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir