24
Tem
2017

Oda Kokunuzu Kendiniz Yapın

Evinizin ya da iş yerinizin güzel kokması oldukça önemlidir. Hem misafirleriniz hem de sizin için son derece olumlu bir etki yaratacak olup piyasada hazır halde satılan birçok kokuyu bu alanlarda değerlendirmeniz mümkün. Fakat özellikle bebeklerin ya da yaşlıların bulunduğu veya solunum ile ilgili rahatsızlığı, alerjisi bulunanlar için bu oda kokularının kullanımı önerilmez. Her ne kadar oda kokusunu bu sebep ile kullanamayacak olsanız da kendiniz oda kokunuzu üreterek hem doğal bir karışım hem de evinize arzu ettiğini ferahlığı kazandırabilirsiniz. İçeriğinde bulunan tüm malzemeleri bilmek ise içinizi ferahlatacak olan bir detay olup aynı zamanda daha ekonomik bir çözüm de sunuyor.

oda kokusu

oda kokusu

Sadece beş dakika gibi kısa bir süre içinde hazırlayacağınız oda kokunuz doğal olması ile her daim kullanmayı tercih edeceğiniz bir karışım olacaktır.

Hazırlanışı

Evde oda kokusu yapımı için gerekli olan malzemelerin başında oda kokunuzu koyacağınız şişedir. Eğer bambu çubuklarınız var ise şie içine sevdiğiniz koku yağlarının karışımını ekleyerek su ile sulandırarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra herhangi bir çerez kâsesinin içine kahve çekirdekleri koyarak tam ortasına mum yerleştirerek yaktığınızda evinizin için muhteşem kokacaktır. Sprey olarak tercih ediyorsanız sprey şişesi içine 1 yemek kaşığı karbonat, 1 ya da 2 damla limon suyu, 1 yemek kaşığı esansiyel yağ ve az su ilave ederek elde edebilirsiniz.

kahve çekirdeği

kahve çekirdeği

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir