15
Ağu
2016

Yemeklere Kattığınız Yağ Miktarlarına Dikkat

Siz yaşamak için yemek yiyenlerden misiniz? Yoksa yemek için yaşayanlardan mı? Hangisi sizi tarif ediyor bilinmez ama ülkenin obezite ve şişmanlarla ilgili istatistiklerine baktığımızda çoğunluğun yemek yemek için yaşadığını söyleyebiliriz.

Evde Yemek Pişirmenize Rağmen Hala Kilo mu Alıyorsunuz?

Fast food tarzı sağlıksız ve hızlı yemek yeme alışkanlıklarının yanı sıra ülkemizde fazla kilolu olan kesimin sayısındaki hızlı artışın bir diğer sebebi sağlıksız yemek pişirme yöntemleridir. Yani aranızda mutlaka “hiç dışarıda yemek yemiyorum her gün evde kendi pişirdiğim yemekleri yiyorum ama şişmanlıyorum” diyenler mutlaka vardır. İşte bu noktada yapmanız gereken yemek pişirme yöntemlerinizi gözden geçirmenizdir. Mesela fazla yağ kullanıyor üstelik sıvı yağ yerine her yemeğe margarin ve tereyağı katıyorsanız kilo almanıza şaşırmamalısınız.

Yemeklere Kattığınız Yağ Miktarlarına Dikkat

Yemeklere Kattığınız Yağ Miktarlarına Dikkat

Tabii bu yağların miktarı da önemli yani tereyağını ya da sıvıyağı ne kadar kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Ayrıca evde pişirdiğiniz son derece sağlıklı bir yemeği hazır soslarla birleştirdiğinizde bütün besleyiciliğini kaybettiriyor hatta ve hatta kalori değerini de ikiye hatta üçe katlıyorsunuz. Bu nedenle kilo almak istemiyorsanız, yemek kombinasyonlarınıza dikkat etmeniz gerekir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir