20
Ağu
2016

Diş Beyazlatmada Doğal Yöntemler

Kişinin yüzüne bakıldığında (ve konuşmaya başladığında)ilk dikkat çeken bölge ağzı ve dişleridir. Ne kadar şık ve gösterişli olunursa olunsun bakımsız, sararmış kirli diş görüntüsü bütün pozitif görüntüyü mahveder.  Aslında fırçalamış olsanız bile bazı dirençli lekeler ve kirleri çıkarmak kolay değildir.  Gülümsediğinizde bembeyaz ışıldayan dişleriniz görünsün istiyorsanız, çok basit yöntemlerle onları beyazlatabilirsiniz.

Diş Beyazlatmada Doğal Yöntemler

Diş Beyazlatmada Doğal Yöntemler

Doğal Malzemelerle Diş Bakımı Önerileri

  • 1 tatlı kaşığı karbonat, bir çay kaşığının yarısı kadar tuzla karıştırarak içerisine 2-3 damla sirke ekleyin, karıştırın ve diş fırçanıza sürerek, dişlerinizi fırçalayın.
  • Bir bardak suya bir tatlı kaşığı tuz koyup karıştırın içine aldığı kadar siyah veya yeşil zeytin ilave edin, bir gün kadar bekleyin ertesi güz süzdüğünüz suyla ağzınızda gargara yapın. Diş etlerini güçlendirerek, diş eti hastalıklarını önleyici bir formüldür.
  • Plak oluşumunu engelleyen lekeleri çıkaran çilek + karbonat karışımı: 2-3 çileği bir tatlı kaşığı karbonatla ezin ve diş macunu gibi kullanarak dişlerinizi fırçalayın.
  • Ağız kokusuna karşı gliserin gargarası: Yarım bardak suya bir kaç damla gliserin damlatın . Sabah, akşam ve yemeklerden sonra ağzınızı çalkalayıp tükürün. Anti bakteriyel etkisi ile ağız kokusundan eser kalmayacaktır.
  • 6 ayda bir mutlaka diş muayenenizi yaptırın!
Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir