10
Ağu
2016

Unutkanlığı Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Birçok insanda olan sorunlardan bir tanesi de unutkanlıktır. Son dönemlerin en çok görülen hastalıklardan bir tanesi de unutkanlık çok büyük problemlere yol açabilir. Peki unutkanlığı nasıl engelleyebiliriz. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için hafızayı kuvvetlendirmenin yollarından bahsedeceğiz. Hafızanızı güçlendirmek için neler yapmalısınız?

Hafıza Açan Öneriler

Beslenme uzmanlarının genel olarak yapmış olduğu önerilerden biri de bol su içmek. Bol bol su içmek kişideki unutkanlığı önlüyor. Hafıza hem günlük hayatta hem de iş hayatının her alanında lazım olan bir şey. Alıann notlar, numaralar, randevular ya da davetler bunlar gibi birçok şeyi akılda tutmak ve unutulmaması gereken en küçük şeyleri bile unutmamak için unutkanlığa yol açacak şeyleri önlemek gerekir.

Unutkanlığı Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Unutkanlığı Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Unutkanlığın merkezi beyindir. Bu nedenle beyini iyi beslemek şart. Dolayısıyla bol vitaminli, mineralli ve bol karbonhidratlı besinleri tüketmeliyiz. Elma ve elma suyu tüketimine özen göstermeli. Yine nar suyu, portakal suyu ve greyfurt suyu da bu konuda önerilebilecek cinsten besinlerdendir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir