07
Oca
2015

Yazın Bebeğinizi Her gün Yıkayın

O minicik güzel ve saf enerji olan hayatın en tatlı yaratıkları… Evet, bebeklerden bahsediyorum. Dokuz ay süren yolculuktan sonra dünyaya çıkan muhteşem varlıklar.

Küçük bedenleri ile hayata nasıl da tutunur ve azimle büyüme yolunda ilerlerler. Tabi anne babaların yardımıyla olur bu. İyi bir bakım ve anne sütü mutlaka olmalıdır. Bunun yanında banyonun öneminden bahsetmek gerekirse, banyo bebek sağlığı için çok ama çok önemlidir.

bebek

bebek

Banyo Bebeği Rahatlatır

Özellikle yaz aylarında hatta kışın bile bebeğinizi dışarı çıkarmayacaksanız ya da aşı olmadıysa veya herhangi bir sağlık nedeni ile yıkayamamanız dışında, bebeğinizi her gün yıkamak onun sağlığı ve gelişimi için çok önemlidir.
Bebeğinize banyo yaptırdığınızda hatta sadece ılık bir duş aldırdığınızda dahi bu onları son derece rahatlatır.

bebek yıkamak

bebek yıkamak

 

Rahatlayan bebek daha güzel uyur, uykusunu alan bebek de hem daha neşeli olur hem de iştahı açılır. Ayrıca banyoda küvet içine koyabileceğiniz küçük sevimli oyuncaklar bebeğinizin keyfini daha da artıracaktır.

Biz büyükler bile bir duş aldığımızda nasıl rahatlıyorsak, onlar da banyo sonrası bir rahatlama yaşarlar. Banyonun her gün yapılması, rutine oturması devamlı bir rahatlamayı da beraberinde getirir. Bebeğiniz ve kendiniz için bebeğinizi her gün yıkayın.

banyo

banyo

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir