29
Ara
2019

Yoğurdun Cilde Faydası

Yoğurt günlük beslenme periyodu içinde yer verilmesi gereken önemli bir besin maddesidir. Kanserden tüberküloza kadar birçok farklı hastalığa karşı mücadelede kullanılan yoğurt aynı zamanda kemik erimesi gibi hastalıklara yakalanmanızın da önüne geçer. Bunların yanı sıra yoğurt cilt içinde son derece faydalıdır. Tüketime yer açmanın yanı sıra maske uygulamalarında da yer verilen yoğurt ideal nem dengesinin elde edilmesini sağlar.

cilt bakımı yapmak

Yoğurt ile yapılan maske uygulamalarında cildiniz için en uygun olan seçime yer açarak düzenli olarak maskeyi yapabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Çözüm Sunan Yoğurt Maskesi

Cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olan yoğurt maskesi aynı zamanda cildin nem dengesinin de elde edilmesine destek olarak bebek gibi yumuşacık tene sahip olmanızı sağlar. Cilt lekelerinin giderilmesi için maske uygulamasında haftada bir ya da iki defa yer açabilirsiniz.

Cilt lekelerine karşı uygulanacak olan marke içinde yoğurt, karbonat ve mısır unu yer alıyor. Bunun yanı sıra bal ve limon da ilave edilebilir. Limon özellikle cildinizde bulunan aknelerinde e tedavi edilmesi açısından son derece önemlidir. Bunun yanı sıra bal da hem akne tedavisinde hem de akne izlerinin giderilmesin de yardımcı olur.

Maske için karışım temiz tene uygulanır. Yarım saat bekletmenin akabinde ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildinizde bebeksi yumuşaklığı ve beyazlığı sunan maske uygulamasına düzenli olarak yer vermeniz son derece önemlidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir