09
Oca
2015

İngiliz Tarzı Nasıl Giyinilir?

Giyim tarzı olarak yaratılan her parça modayı beslerken, tasarımcıların yaşamdan, sanattan, gündemden ilham alarak geliştirdiği koleksiyonları dikkat çekiyor. Moda yaşanan ülkenin coğrafi konumu, kültürel yapısı, tarihsel birikimi ile birleşerek  giyim tarzlarını etkiler. Yaşadıkları ülkeyi yorumlayan moda tasarımcıları bazen ülkenin sınırları dışına taşınan geleneksel bir tarzın başka kültürlerde de beğenilmesini sağlar.

İngiliz Tarzı Nasıl Giyinilir

İngiliz Tarzı Nasıl Giyinilir

İngiliz Tarzı Giyimde Öne Çıkanlar

Dünyada etnik tarzların önemi keşfedilmişken, insanlara ilginç gelen İngiliz tarzı giyimi son dönemlerde varlığı ve moda üzerinde etkisini derinden hissettirmekte. Kısa kot şortların, trençkot ve çizmelerle tamamlanmasına bu tarz giyimde sıkça rastlanır. Uzun kaban stilininde önem kazandığı tarzın uygulanması aslında hiçte zor değildir.

İngiliz Tarzı Nasıl Giyinilir

İngiliz Tarzı Nasıl Giyinilir

Giyimde zarafeti ön planda tutan İngiliz tarzı giyim, stil sahibi kişilerin dikkatini çeker. Döpiyes şeklinde elbiseler, kalçayı örten ceketlerde bu tarzda bulunan modellerdir. Sanata düşkünlükleri ve Bohem tarza yakınlıklarıyla bilinen İngilizler giyim tarzlarında da bunların esintilerini yaşarlar.

Bir çok giyim tarzına yakınlık duyan İngiliz tarzı giyim, bunları kendi içinde yorumlayarak yeni bir form oluşturur. Vintage tarz parçaların içinde bulunduğu tasarımlardan, Amerikan esintisi taşıyan kovboy çizmelerine, sokak modasına yön veren sandalet tarzlarına kadar bir çok ayrıntı İngiliz tarzı giyimi içerinde yerini bulur.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir