25
Eyl
2015

Vücut Yapısına Uygun Kıyafet Nasıl Seçilir?

Moda her gün kendisini yenileyen ve giderek farklı bir tarza doğru kaymakta olan bir kavram bile olsa bazı bilindik kurallar moda dünyasında hiçbir zaman değişime uğramazlar. Bu kurallardan en önemlisi ise vücut yapınızı tanımak ve buna göre kıyafet seçmektir.

kombin

kombin

Bir kıyafet öncelikli olarak vücut yapınıza uygun ölçülerde üretilmiş olmalıdır. Aşırı dar ya da aşırı bol kıyafetler seçerseniz vücudunuzun olduğundan daha değişik gözükmesine yol açabilirsiniz.

Kıyafet kumaşları ise herhangi bir şekilde deri gibi vücudunuza yapışmamalı ve her yerinizi sarmamalıdır. Kot kumaşlar kullanmak istiyorsanız vücudunuzun bazı kusurlu bölgelerini de iyi bir şekilde kamufle edebilirsiniz.

Pantolon ve Etek Seçimi Nasıl Olmalı?

Pantolon seçimlerinize ise ekstra hassasiyet göstermelisiniz. Eğer karın bölgenizde fazlalıklarınız olduğunu düşünüyorsanız mutlaka pilesiz pantolonlar seçmelisiniz. Basen bölgenizde fazlalıklar olduğunu düşünüyorsanız da düşük belli ve paça kısımlarının biraz daha geniş olanlarından seçmelisiniz.

moda

moda

Kilo problemlerinizin genel olarak sizde mevcut olduğunu düşünüyor ve bölgesel olarak değil genel olarak şikayetçi olduğunuz bir durum var ise pantolon yerine etek modellerinden seçiminizi yaparak fazlalıklarınızı kamufle edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir