23
Eyl
2015

Makyajla Gözlerinizi Daha İri Gösterme Teknikleri

Göz makyajı makyajın en önemli kısımlarından biri. Gözler, makyaj türlerinde yüzü ön plana çıkaran en önemli detaylardan biri olarak, güzel ve hoş bir makyaj için büyük önem taşıyor. Bu nedenle küçük gözlere sahip olan bayanlar daha hoş görünecek bir yüz için göz makyajına çok önem veriyor. İşte size gözlerinizi daha iri göstermek için bir tüyo:

büyük göz

büyük göz

Göz İçine Koyu Renk Kalem Sürmeyin!

Küçük gözlü bayanların en çok yaptığı makyaj hatalarından biri de siyah ya da kahverengi tonlarında koyu renk göz kalemlerini gözlerinin içine sürmeleri. Eğer küçük gözleriniz varsa gözlerinizin için koyu renklerin tam aksine bir beyaz göz kalemi kullanmalısınız. Beyaz göz kalemini kirpik diplerinize sürerek gözlerinizi olduğundan çok daha iri gösterebilirsiniz.

göz makyajı

göz makyajı

Eğer eyeliner kullanıyorsanız bunu kesinlikle kalıp şeklinde ve düz, net bir çizgi halinde gözlerinize uygulamamalısınız. Eyelinerı gözlerinize dağıtarak sürmeniz gerekiyor.

makyaj

makyaj

Aksi takdirde gözlerinizi daha fazla küçük gösterebilirsiniz. Yumuşak bir fırça yardımıyla gözlerinize süreceğiniz bir eyeliner gözlerinizde çok daha doğal, daha iri ve hoş bir görünüm yaratacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir