21
May
2018

Cilt İçin Aloe Vera Kullanımının Önemi

Yeşil ve mavi çeşitlere sahip olan Aloe Vera bitkisinin botanikte 250’ den fazla çeşidine rastlanır.  Büyüme hızları faklı olan aloe vera çeşitleri terapötik etki olarak aynı özellikleri taşır. A,C, E, folik asit,krom,kalsiyum, çinko,sodyum, magnezyum,bakır, demir,amino asitler, antioksidan ve mineral içermesi sebebi ile bazı mutfaklarda sebze olarak da kullanılabiliyor. Aloe vera bitkisinin yapraklarının içerisinde bulunan jel yapılı suyu ise cilt yararlının iyileştirilmesinde son derece etkilidir. Özellikle yanık tedavisine yüzyıllar boyunca kullanılmış olan bu jel anti bakteriyel özelliğe de sahiptir.

aloe vera

aloe vera

Yapılan araştırma ve deney sonuçlarına göre 45 yaş ve üzeri 30 kadının 3 ay boyunca jel kullanımına yer vermesi sonucunda kolajen seviyelerinde de artış görüldü. Elbette jelin kalitesi de bu anlamda önem taşıyor.

Aloe Vera Jelinin Kalitesi

Kozmetik sektörü içinde çokça rastlanan aloe veralı bitki içeren ürünler birçok kişi tarafından tercih eldir. Fakat unutulmaması gereken bir nokta var ki her bitki aynı kalitede değildir. Bu sebep ile firmaların satın aldıkları jelin kalitesi önemli bir rol oynar.

aloe vera faydaları

aloe vera faydaları

Doğada kendiliğinden yetişme özelliğine sahip olan aloevera ayrıca özel tesislerde de üretiliyor. Aloevera jelinden istenen etkiyi yakalayabilmek için en doğal olan jel seçimine yer verilmesi gerekir.  Yetiştiği bölgedeki eko temizliği ve kimyasal gübre kullanımına yet verilmemesi ise jelin fiyatında artışı ve kaliteyi de beraberinde getiriyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir