17
Ağu
2015

Sivilceler İçin Evde Bakım Kürü Hazırlama

Sivilce, insanların en sık şikâyetçi olduğu cilt sorunlarından biridir. Hangi yaştan olursa olsun herkesin zaman zaman yaşadığı bu problem, genelde kişinin cilt yapısından, yediği yemeklerden, herhangi bir hastalıktan veya yaşam tarzından kaynaklanan bir durum olabilir.

sivilce

sivilce

Özellikle ergenlik çağında yüz bölgesinde çok sık görülen sivilce problemi bazı ilacın kullanılmasına sebep oluyor. Fakat birçok yan etkisi bulunan sivilce ilaçlarını kullanmak yerine, evde de hazırlanabilecek doğal ve zararsız sivilce maskeleri rahatlıkla uygulanabilir.

Sivilce Maskesi Tarifi

Etkili sonuçları olan ve her evde bulunabilecek malzemelerle kolayca hazırlanan bu maskeyi, haftada bir kez uygulayarak bir süre sonra sivilce problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Malzemeler:

3 aspirin

1 limon suyu

1 yemek kaşığı maya

1 çay kaşığı kabartma tozu

Hazırlanışı ve Uygulaması:

Aspirinleri toz haline gelene kadar dövün. Maya, kabartma tozu ve limon suyuyla birlikte iyice karıştırın. Bu karışımı, akşamları yatmadan önce gözlerinize gelmeyecek şekilde yüzünüze iyice sürün ve en fazla 15 dakika kadar o şekilde bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayın.

sivilce maskesi

sivilce maskesi

İlk etapta maskeyi 4 gün boyunca uygulayın ve daha sonra bu süreyi haftada bir kereye düşürün. Eğer cildinizde herhangi bir alerji durumu varsa önceden mutlaka doktora gidin. Hazırladığınız karışıma herhangi bir alerjiniz olup olmadığını test etmek içinse karışımı bileğinize sürün ve 5 dakika bekleyin. Eğer herhangi bir tepkime oluşmuyorsa rahatlıkla yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir