13
Oca
2016

Şıklıkta Olmazsa Olmazlar

Ünlü modacıların ve magazin dergilerinin beraberce yaptığı bir liste var. Bu liste bütün kadınların dolabında olması gereken eşyalara ait. Yani şıklıkta olmazsa olmazlar denebilecek bir liste bu. Listenin başında Dior’un yarattığı  aşağı doğru bollaşan görünümü ile  A kesimli elbise var. Sonrasında dolaba anvelop kesim bir elbise koymak gerekiyor.

chanel

chanel

Babet ayakkabı, kaliteli bir bavul, bir iki erkek gömleği, bikini, bilekte biten botlar, çeşitli bilezikler, eski moda dense bile vazgeçilemeyen broş, yürüyüş ayakkabısı, çizgili denizci tişörtü, diz boyu çizme, düz beyaz T-shirt, deri bir çanta, defalarca giyilmiş bir konser tişörtü, espadril ayakkabı, fermuarlı ve kapişonlü sweat shirt, iş görüşmelerinde kullanmamanız gereken göğüs dikleştirici sütyen, halka küpeler, renkli yarım ay biçimli hobo çanta, kalem etek, kanvas pantolon, kaşmir kazak, kırmızı ruj, küçük beyaz elbise, küçük siyah elbise, oje, pijama, kesinlikle Channel 5 olması gereken parfüm, polo yaka tişört, sabahlık, saç örgüsü kazak, siyah opak külotlu çorap, ince topuk ayakkabı, turkuaz veya mercan takılar, güneş gözlüğü, şemsiye ile liste uzayıp gidiyor. Ama listede dikkat çekici bir madde var.

gömlek

gömlek

Dolabınızın dibine bir miktar para koyun, sonra da onu unutun diye tavsiye ediliyor. Bir çeşit zor zaman parası oluyor. Çoğu kadının zaten yaptığıdır bu. Anneler hep bir yerlere kendi deyimleriyle üç beş kuruş saklarlar ve bu her zaman çok işe yarar. Ama bunu düşünen annelerin dolaplarında da diz boyu çizme ya da halka küpeler nedense pek bulunmaz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir