05
Haz
2015

Çin Takvimi Doğru mu?

Hiçbir bilimsel ve tıbbi yönü olmasa da çok eski dönemlerden bu yana kadınlar çocuklarının cinsiyetini belirleyebilmek için çin takvimini kullanıyor. Günümüzde eski uzak doğru felsefelerinin daha fazla popülerlik kazanmasıyla beraber çin takviminin de ne oranda doğru olduğu çok konuşulmaya ve tartışılmaya başlandı. Peki, çin takvimi doğrumu ya da çin takvimi tutuyor mu?

Çin Takviminin Tutma Olasılığı Kaç?

çin takvimi doğru mu

çin takvimi doğru mu

Bu konu üzerine birkaç araştırma yapıldı. Yapılan bu araştırmalarda istatistiki bir sonuca da varıldı. Çin takviminin tutma olasılığı % 50 olarak belirlendi. Ancak tekrar altını çizmekte fayda var; bu takvimin çocuğun cinsiyetini nasıl tutturabildiği ya da neye göre tahminin yapılabildiğine dair hiçbir bilimsel kanıt yok!

Pek çok kişi bu takvimi miladi takvim gibi değerlendirdiği için çocuğun cinsiyetini de yanlış hesaplıyor. Öncelikle bilinmesi gereken çin takviminin her yıl farklı bir tarihte başladığıdır. Tıpkı miladi takvim gibi her yıl 1 Ocak tarihinde başlamıyor. Bu yüzden hesaplamalar da genellikle en baştan yanlış yapılıyor. Eğer yine de takvime göre tahminde bulunmak isterseniz önce takvim hakkında bilgi edinmelisiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir