11
Oca
2016

Aşırı Terleme Probleminiz mi Var?

Terleme günlük hayatın içinde var olan ve sizi olumsuz şekilde etkileyen bir durumdur. Çok farklı sebepleri olabilen terlemenin sonucu ise, hep aynıdır. Sizi ve çevrenizdekileri daima mutsuz eder. Sonuçta kim sürekli ter kokan biriyle vakit geçirmek ister ki?

terleme

terleme

Terlemenize Çözüm Bulabilirsiniz

Aşırı terliyor olmanızdan şikâyetçiyseniz, neden bu soruna çözüm getirmeyi denemiyorsunuz? Sık sık duş alıyorum ama yine de önüne geçemiyorum diyorsanız, demek ki farklı yöntemler geliştirmeniz gerekiyor. Üstelik terleme sadece sıcak havalarda yaşanan bir durum değildir, her mevsimde ciddi terleme sorunu yaşayan kişiler vardır. Bununla ilgili birkaç öneride bulunmamız gerekirse, ilk akla gelenlerden biri her gün mutlaka adaçayı tüketmeniz gerektiğidir.

terlemek

terlemek

Ter bezlerinin faaliyetini azaltan ve aynı zamanda metabolizmanızı hızlandıran bu bitki çayının yanı sıra, kafeinden de uzak durmanızda fayda var. Üstelik sadece kafein değil, aynı zamanda alkol ve nikotin de bu gruba dâhildir. Bunların yanı sıra düzenli spor ve egzersiz yapmanız da terlemeyi engelleyen bir yöntemdir. Bu gibi detaylara dikkat ettiğiniz sürece terleme sosyal yaşantınızda bir sorun haline dönüşmeyecektir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir