09
Oca
2016

Ekmek Makineleri İle Ekmeğinizi Makineden Çıkarın!

Piyasadaki ekmeklerin içerisindeki katkı maddelerinin sağlığımızı tehdit ettiğinin bilincinde olan insanlar artık doğal ekmek arayışından vazgeçip kendi ekmeğini kendisi pişiriyor. Evde ”kendi ekmeğinizi kendiniz pişirme” fikri, ilk etapta zor gibi gelebilir, fakat pratik ekmek makineleri ile hiç de sandığınız gibi değil! Üstelik hemen her marka da bulabileceğiniz ekmek pişirme makineleri, her çeşit ekmek haricinde, yoğurt, reçel, pilav, makarna, kek bile yapabiliyor!

ekmek yapma makinası

ekmek yapma makinası

 Ekmek Pişirme Makinesi Nasıl Seçilmeli?

Beyaz unlu ekmek, kepekli ekmek, çavdar ekmeği, fransız ekmeği gibi programlar hemen her makinede mevcut. Sadece ekmek yapanlar olabildiği gibi pek çok gıdayı hazırlayabilen makineler de bulunuyor. Çok fonksiyonlu bir ekmek makinesi elbette pek çok işe yarayabilir. Ancak ihtiyacınıza göre bir seçim yapmanız halinde, hiç kullanmayacağınız bir özelliğinden ötürü ekstra para ödemeniz gerekmez.

ekmek makinesi

ekmek makinesi

Zamanı Ayarlanan Ekmek Makineleri!

Almayı düşündüğünüz ekmek makinesinin hamur yoğurma programı olup olmadığına bir bakın! Ekmek pişirmekten sonra en fazla kullanılan program evde yaptığınız birçok mayalı hamur çeşidini problemsizce yoğurup mayalayabiliyor. İsterseniz mayalama işlemine geçtiği zaman, makinenizi durdurarak tart, kurabiye hamuru bile yoğurabiliyorsunuz. Ayrıca ekmek makinelerinde zaman ayarlayıcılı olması aranan en önemli özellik. 13 saate kadar ayarlanabilir modeller bulunabiliyor. Sabah mis gibi harika kokularla uyanmanın keyfi bütün gün sürüyor!

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir