12
Tem
2015

Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kaş tasarımı; seyrek, açık renkte tüyleri olan ya da yanlış bir kaş alma işlemi sonucunda kaşlarının şekli bozulmuş kişiler için ideal bir uygulamadır.

kaş tasarımı

kaş tasarımı

 

Bu uygulama sayesinde kaşlarının şeklinden dolayı mutsuz olan ve her gün makyaj yaparken kalem ya da kaş farı kullanarak zaman kaybeden kadınlar, bu durumdan kısa sürede kurtulur.

Kaş Tasarımında Kontur İşlemi

Kaş tasarımı yapılırken uygulanan en önemli işlem, kalıcı makyaj şeklinde yapılan konturdur. İşinde uzman biri tarafından yapıldığında en az 2 ya da 3 yıl kalıcılığı olan kaş konturu işleminde kullanılan boyalar ise, kesinlikle kanserojen maddeler içermez. Tabi bu, kuaförün kullandığı malzemenin kalitesine de bağlıdır. Çünkü ne yazık ki bazı güzellik merkezleri, kaliteli ve pahalı ürünler yerine maliyeti düşük ve sağlıksız ürünler de kullanabilir.

kaş tasarımı

kaş tasarımı

Kaş tasarım işlemi yapılırken öncelikle kaş bölgesi uyuşturulur ve bu bölgenin tam olarak uyuşması yaklaşık 40 dakikayı bulur. Uygulama ise, toplamda 2 saat sürer. Kontur işlemi çok basit olmasına rağmen iki kaşın aynı görünmesini sağlamak, kavisleri düzgün vermek ve kişinin yüz tipine yakışacak şekli bilmek oldukça önemlidir. Bu yüzden mutlaka güvenilir bir yere gidilmelidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir