18
Ara
2015

Bel Ve Boyun Ağrılarına Karşı Önlemler

Özellikle çalışan insanlar bel ve boyun ağrılarını büyük bir acıyla çeker. Bel ve boyun ağrıları onlar için oldukça fazla bir sıkıntıdır. Hem işlerinde yeterli olamamalarını hem de evlerinde yeteri kadar dinlenememelerini sağlar. Ayrıca ailelerine de gereken önemi, hassasiyeti veremezler. Bu da hayatlarını sıkıntıya sokabilir.

bel ağrısı

bel ağrısı

Peki ofis çalışanlarını bu ağrılardan kurtarmanın bir yolu var mıdır? Bu soruya verilecek tek cevap evettir. Tabii ki de ofis çalışanları bu dertten kurtulabilir. Peki nasıl? Gün içinde sadece 5-10 dakikanızı buna ayırın. Evde ve ofiste bunları yaparsanız eğer ağrılara karşı gereken önlem olacaktır.

Bir Yere Odaklanın

Odaklandığınız şey göz hizanızda olsun. Ekstradan kafanızı çevirmek zorunda kalmayın. Mesela bilgisayar ekranıyla karşı karşıya olun. Uzun süre aynı pozisyonda kalmayın.

boğaz ağrısı

boğaz ağrısı

Ara ara molalar vererek yerinizden kalkıp kısa turlar atın. Bu da önemlidir. Hareketsiz kalan vücut ağrıya meyillidir. Oturduğunuz sandalyede bel bölümünde bir yastık bulundurun. Bu da oldukça yarar sağlayacaktır. Bunları yaparsanız ağrılar size uzak olur.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir