16
Ara
2015

Göğüs Ve Sırtta Çıkan Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz

 

Hangi yaşta olursak olalım yine de sivilce sorunu ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Hormonal düzensizlikten, stresten ya da yetersiz hijyenden ötürü zaman zaman yüz, göğüs ve sırt bölgelerinde sivilceler çıkabiliyor. Özellikle şık ve dekolteli kıyafetleri tabu haline getiren sivilceler oldukça büyük bir sorun ama bu sivilcelerden kurtulmak ve oluşmalarını engellemek mümkün. Uygulamakta zorluk çekmeyeceğiniz bazı önerilerin bu konuda size çok yardımı dokunacaktır.

göğüs sivilceleri

göğüs sivilceleri

Sırt Ve Göğüsteki Sivilcelerden Kurtulmanız İçin Öneriler

Sırt ve göğüs bölgesinde sivilcelere maruz kalıyorsanız daha etkili temizlik ürünleri kullanarak cilt temizliğine biraz daha itina göstermelisiniz. Örneğin bu bölgeleri her gün antibakteriyel sabunlarla yıkamanız daha etkili bir temizlik sağlayacağı gibi sivilce oluşumunu da engelleyecektir.

sırtta sivilce

sırtta sivilce

Düzenli olarak peeling uygulamanız sivilce oluşumuna karşı çok etkili olur. Cilt bakımı ve temizliği için faydalı olan peeling, sırt ve göğüs bölgelerinde oluşan sivilceleri engelleyebilir. Cildi derinlemesine temizleyen peeling aynı zamanda ölü deriyi atarak cildi kalıntılardan arındırır.Bunların yanı sıra kıyafet seçimlerinizi de cilt sağlığınıza zararı dokunmayacak şekilde yapmaya dikkat etmelisiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir