11
Ağu
2015

Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Parfümler, insanların yaşantısında güzel kokmalarında onlara yardımcı olan etkenlerdir. Günümüzde parfümlerle ilgili olarak kadınlar, kozmetik ürünlerine düşkünlüklerini aynı zamanda parfümler için de yaparlar. Son derece kaliteli parfümler olduğu kadar, bu parfümlerin teninize uygun olduğu ve tabi ki kendi kokunuz için uygun bir seçim olup olmadığını seçmenin bazı püf noktaları vardır.

parfüm

parfüm

İyi bir parfüm seçimi sırasında dikkat edebileceğiniz noktalardan biri de zamandır. Parfüm seçmenin incelikleri arasında ilk akla gelen zamanla ilgili olarak söylenmesi gereken şudur ki; siz de parfümünüzü seçerken öncelikli olarak sabah saatlerini tercih ediniz. Böylelikle burnunuz, fazla koku almadan direkt olarak parfüm seçiminizde kokuyu en iyi şekilde hissedecektir.

Parfümlerin Kalıcı Olduğu Vücut Bölgeleri

Her bay ve bayan, genel olarak parfümlerinin kalıcılığını isterler. Sabah evden çıkmadan önce vücuda sıkılan parfümün gün içerisinde de kokusunun devamı istenir. Bunun içinse en iyi alanlar, koltuk altları, şakaklar ve göğüs aralarıdır. Bu alanlara sıkılan parfüm gün boyunca kokusu kalıcı olacaktır.

parfüm seçimi

parfüm seçimi

Son olarak, parfümlerinizin kokusunun kalıcı ve kaliteli olmasını uzun süreli tutmak istiyorsanız eğer, parfümlerin saklanacağı alanlar genel olarak sıcak ve nemli yerler olmamasına dikkat ediniz. Bu durumda banyo gibi alanlarda parfümlerinizi saklamamanız, en doğru uygulamanız olacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir