08
Kas
2015

Mutlu Bir Hamilelik Geçirmek İçin Öneriler

Hamilelik döneminde bedende ve duygularda oluşan değişimlerden dolayı arada sırada sıkıntılar yaşanabilir ve bu da mutsuzluğa yol açabilir. Özellikle kusma, yaşamın kısıtlanması, kilo alma, anneliğe hazır hissetmeme ve korku duyma gibi hisler bu süreci oldukça zorlaştırabilir.

gebelik

gebelik

Hamilelik Döneminin İyi Geçmesi İçin Neler Yapılmalı?

Hamilelik sürecinde psikolojik olduğu kadar bedensel olarak da birçok değişim gözlenir. Dikkat edilmezse bu durum büyüyerek anne adayını mutsuz edebilir. Bu yüzden anne adayı, hem duygusal hem de bedensel sıkıntılar yaşamamak için beslenmeden hayat tarzına kadar birçok şeye dikkat etmelidir.

mutlu

mutlu

Öncelikle anne adayı, kendi ve bebeğinin sağlığı için günde en azından üç öğün sebze tüketmelidir.

Uyurken sol tarafta yatmak anne adayının bel, sırt ve boyun bölgesi için daha iyiyken; bebeğe giden hava akımı açısından oldukça faydalıdır.

mutlu gebe

mutlu gebe

Anne adayı olumsuz düşüncelerden uzak durmalı ve her şeyin çok güzel olacağını karnını okşayarak bebeğine söylemelidir. Hatta bunun ebeveyn olarak birlikte yapılması çok daha etkili olur.

Spor yapmak, birçok açıdan hamileliğin güzel geçmesine yardımcı olur. Özellikle günde bir saat yapılacak bir yürüyüş, doğumun çok daha kolay geçmesini sağlar.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir