30
Ara
2014

Youtube’a Nasıl Girilir?

Ülkemizde zaman içerisinde bazı uygunsuz siteler, yayınlar veya kuruluşlar uygunsuz görülerek girilmesi bir şekilde yasaklanıyor.

En son olarak Twitter engellenmişti, Twitter’dan sonra en yaygın kullanılan ve içerisin de sayısız denecek kadar çok video paylaşım sitesi Youtube’ da yasaklanmıştır. Hiçbir internet kullanıcısı bu yasağın uzun sürmemesini istiyor. Ama Youtube’a bu yasaklı süre zarfında girmek istersek ne yapmamız gerekir?

youtube

youtube

Engelli Sitelere Nasıl Girilir?

Engelli sitelere girmek için iki yol vardır. Bunlar; DNS sunucularını değiştirmek yâda VPN’lerden faydalanabilmek. DNS sunucularını değiştirdikten sonra başarılı sonuçlar elde edilirse, VPN’lerle uğraşmaya gerek kalmaz.

yasaklı youtube

yasaklı youtube

Youtube’a ulaşmak bu kadar basit ancak Twitter’a bu yöntemle giremezsiniz. Ayrıca Youtube’un IP’lerinin engellenmesi durumunda Youtube’a da giremez hale geleceksiniz. Ve DNS değiştirme işleminiz başarısız olmuş olacak. Bu nedenle en başarılı sonuçları elde edeceğimiz yol, farklı bir ülkeden erişimini sağlayacağımız VPN’leri kullanmak.

 

Sosyal ağları kullanmayı seven birçok kişi için engellenmesi moral bozukluğuna neden olacaktır. Fakat belirtmiş olduğumuz ki yöntemler engelli sitelere herhangi bir aksaklık olmadan girebilir ve rahatça kullanabilirsiniz.

 

youtube logo

youtube logo

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir