01
Oca
2015

Diyet Listesinden Bunları Asla Çıkarmayın

Sağlıklı beslenmek son yılların gözde kavramları arasında ve sağlıklı beslenme adeta bir trend, her gün yeni bir diyet listesi çıkıyor karşımıza millet ısrarla bu kurallara göre yaşamaya itiliyor sanki, geçmiş yıllarda önemsenen kavramlar, bir bakıyorsunuz yer değiştirmiş, dün sağlıklı denen şeye dair yarın tam zıddı şeyler söylenebilir ve hem bir kavram karmaşası yaşanıyor, hem de doğrular, yanlışlar birbirine karışıyor. Sanki bu bir ticaret ve herkesin doğrusu farklı.

Diyet Listesinden Bunları Asla Çıkarmayın

Diyet Listesinden Bunları Asla Çıkarmayın

Oysa doğru tek. Doğanın kendi yapılanmasına baktığımızda, bir başkasının diyet menüsüne gerek kalmıyor. Yaşlı insanlara baktığınızda nasıl bu kadar genç ve zinde kalabildiklerine siz de şaşırıyorsunuz değil mi?

 Sağlıklı Beslenmenin Püf Noktası

Aslında bütün iş dengeli beslenmekte. Bir yiyeceğin diğerinin önüne geçmemesinde. GDO’lu yani genetiği değiştirilmiş yiyeceklerden uzak kalmak önemli. Olabildiğince hormonlu olduğunu düşündüğünüz yiyeceklerden yememek gerekir. Ayçiçeği yağı ve margarinler yerine, zeytinyağı ve tereyağı kullanmak gerekiyor.

Diyet Listesi

Diyet Listesi

Tuz tabi ki yaşamımızda önemli ama mümkün olduğunca deniz tuzu ve kaya tuzu tüketilmeli. Şeker gereksinimi doğal yollardan karşılanmalı Pilav çok seviliyorsa, sadece pirinçten değil, bulgurdan da pilav yapılmalı. Meyveler taze taze mevsiminde tüketilmeli. Et yaşamdan asla eksik edilmemeli ve ister kırmızı, ister beyaz et haftada en az bir kere, ızgara, haşlama ya da fırında pişirilmeli.

 

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir