15
Ağu
2017

Laptop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Laptop yani bir diğer adı ile dizüstü bilgisayarlar artık masaüstü bilgisayarlara göre çok daha fazla yaygın hale gelmiştir. Gelişen teknoloji ile özellikleri git gide artan laptoplar günümüzde artık oldukça gözde hale gelmiştirler. Eskiden sadece masaüstü bilgisayarlar oyunlara hitap ederken artık laptoplar da bu konuda oldukça ileri hale gelmişlerdir.

laptop fiyatları

laptop fiyatları

Bu nedenle tercihlerinizi artık iki yönlü olarak yapabilirsiniz. Laptop alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden birisi genellikle marka olmalıdır. Laptoplar genellikle içerisinde bir ana parçadan oluştuğu için hangi markanın üretimi kaliteli bilmek lazım. Bu durum da bilgisayarınızın genel performansını ve dayanıklılığını etkileyen en önemli faktördür.

Laptop Alırken Ne Amaç İle Aldığınıza Dikkat Edin!

Bilgisayar almak isteyen bir kişi farklı amaçlara sahip olsa da masaüstünde bir problem olmayacaktır. Ancak laptoplarda durum böyle değildir. Çünkü yapıları gereği iki gruba ayrılırlar. Oyun laptopları ve normal laptoplar. Bunların arasından seçim yaparken ne amaç ile aldığınız önemlidir çünkü marka tasarım ve fiyatlar buna göre oldukça değişecektir.

laptop modelleri

laptop modelleri

Örneğin normal bir laptop alacak kişi, işlemci, ram ve anakarta dikkat etmesi gerekirken oyun amacı ile alacak kişi tamamen ilk olarak grafik kartı ve işlemciye odaklanmalıdır. Bunlara odaklanırken ise hangi markanın ne kullandığına dikkat etmek gerekir. Ayrıca genel olarak laptoplarınızı alırken mutlaka HDMI çıkışı ve 3.0 USB giriş olduğuna dikkat edin çünkü artık üretilen ürünlerin hepsi buna göre tasarlanmaktadır.

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir